Przyszły student

Przyszły student

Od października będziesz studiował prawo lub inny kierunek? Gratuluję. 

W swoim pierwszym wpisie podpowiem na co zwrócić uwagę, gdzie i jak szukać informacji, co musisz zrobić. To będą ogólne informacje, które przydadzą się każdemu studentowi pierwszego roku, niezależnie od kierunku. Ogólne informacje też ze względu na to, że to już nie szkoła, tylko studia i każda uczelnia może posługiwać się swoimi procedurami, zasadami i na każdej uczelni „atmosfera” też jest inna.

Po pierwsze sprawdzaj stronę uczelni, wydziału, jeśli masz dostęp do USOSA to także pocztę, informacje na nim. Szukaj też grup na portalach społecznościowych, ogólnokrajowych, uniwersytetu, miasta, wydziału, rocznika. Tam znajdziesz wiele przydatnych informacji, poznasz ludzi.

Dowiedz się, czy na uczelni, wydziale jest organizowany dzień adaptacyjny. Podczas tego dnia możesz zapoznać się z zasadami studiowania, może będą rozdawane dokumenty, legitymacje, zapoznasz się z wyglądem wydziału, campusu, to też jeden z początków integracji.

Pamiętaj o odbiorze legitymacji, a jeśli na uniwersytecie dalej funkcjonują indeksy to też indeksu. W moim przypadku odbiór legitymacji był możliwy podczas dnia adaptacyjnego lub w dziekanacie. Legitymacja to ważna rzecz, dzięki niej możesz liczyć na zniżki studenckie, nie tylko w komunikacji publicznej, ale też w pubach, klubach, barach.

Jeśli masz znajomych, którzy studiują na wybranym przez Ciebie uniwersytecie dany kierunek, ale także inny pytaj o zasady, o możliwości dla studenta, co jest potrzebne, gdzie trzeba się udać, gdzie korzystniej jest iść, żeby coś załatwić czy skserować notatki. Jeśli nie masz nikogo, to poszukaj grupy na Facebooku, może tam już jest odpowiedź na twoje pytania, a jeśli nie ma napisz post, napisz prywatną wiadomość. Dobrze jest mieć dobrego informatora. Informacja na studiach jest bezcenna, coś o tym wiem. 😉 Możecie też walić do mnie. Chętnie odpowiem na wszystkie Wasze pytania, oczywiście jeśli będę w stanie. Studiuję tylko na jednym kierunku, na jednym uniwersytecie, w jednym mieście, więc mogę nie wiedzieć we wszystkich szczegółach jak wygląda pierwszy rok prawa na UJ, ale podpowiem gdzie znaleźć dobre info.

Powodzenia i bez strachu, nie ma się czego bać.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Prawo dla studenta. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *